* * * * *

Parafia pw. Św. Barbary w Krzyżanowie

Strona główna > Ogłoszenia

* * * * *

VII Niedziela Wielkanocna, Wniebowstąpienie, 28 maja 2017 r.

Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata!

1. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są dla panów: organisty i zakrystianina.
  2. Po mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się próba chóru parafialnego w salce katechetycznej.
  3. Trwa miesiąc maryjny. Codziennie po mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo majowe. Od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP do Krzyżanowa na godz. 18:00.
  5. W I Czwartek miesiąca od godz. 9:00 odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Natomiast od godz. 17:00 (godzinę przed mszą św.) zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w Starym Polu.
  6. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Msze św. o godz. 16:00 w Krzyżanowie, o godz. 17:30 dla dorosłych i młodzieży w Starym Polu i o godz. 19:00 w Ząbrowie. Przed mszami okazja do spowiedzi św.
  7. Za tydzień I Niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na remonty w naszej parafii.
  8. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Św.
  9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: "Gość Niedzielny" oraz "Mały Gość Niedzielny". Do nabycia są także książeczki pt.: "Maryja, objawia się w Fatimie. Jak wypełnić przesłanie fatimskie". Koszt: co łaska.
  10. Organizujemy pielgrzymkę na Dożynki Krajowe do Częstochowy - szczegóły na tablicach ogłoszeń.
  11. Nasza parafia współorganizuje wyjazd do Fatimy na pielgrzymkę autokarowo-lotniczą. Termin od 19 do 29 sierpnia 2017 r. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Zapisy u ks. proboszcza.
  12. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja przejdzie z Kościoła Matki Bożej Królowej Polski do Kościoła Parafialnego. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy:
    • 1. ul. Dworcowa (przy posesji p. Braneckich - pomaga ul. Dworcowa, Grunwaldzka, Marynarki Wojennej, Sienkiewicza, Złotowo),
    • 2. ul. Mickiewicza (przy posesji p. Sikora, pomaga ul. Mickiewicza, Bema, w tym "czerwony blok", Szlagnowo, Kikojty),
    • 3. ul. Jana Pawła II (przy posesji p. Ciara, pomaga Ząbrowo, Kławki, Szaleniec, ul. Jana Pawła II, Prusa, Kopernika, Sportowa, Reymonta, Słowackiego i Kościuszki),
    • 4. Krzyżanowo (przy posesji p. Urbańczyk, pomaga Krzyżanowo, Kraszewo, Parwark i Klecie). Prosimy wszystkich o zaangażowanie się w budowę ołtarzy oraz o dekorację naszych posesji.
  13. Zapowiedzi przedślubne: w związek małżeński zamierzają wstąpić:
    - Piotr Głuchowski, kawaler ze Starego Pola z Reszka Magdą, panną z Lipinki (2);
    - Chyrek Sławomir, kawaler z Kraszewa z Drewa Igą, panną z Malborka, parafia p.w. Bł. 108 Męczenników (2);
    - Hajn Damian, kawaler ze Strzałkowa z Tuszyńską Pauliną, panną ze Starego Pola (2).
  14. O sprzątanie kościoła proszę w Starym Polu: p. Uździckich i p. Bączek. Jednocześnie dziękuję za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii p. Szostek, p. Wyszyńskim i p. Janickim. W Krzyżanowie w tym tygodniu prosimy o sprzątanie p. Skórcz, p. Brudniak i p. Pośpiech. Dziękuję zaś p. Kaszubowskim i p. Szymańskim.
« wstecz na górę dalej »