XXIX Niedziela Misyjna, Wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października 2017 r.

1. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na Stolicę Apostolską.
  2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 10:00 zapraszamy wszystkich przygotowujących się do bierzmowania, a po mszy św. o godz. 12:00 - dzieci z klas 3-cich.
  3. Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny.
  4. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych. Na 674 parafian obecnych na mszy św. do komunii przystąpiło 324 osoby, co stanowi 48%. W zeszłym roku w tym samym dniu do kościoła przyszło 933 osoby, a komunię przyjęło 445 osób.
  5. Trwa miesiąc różańcowy - codziennie po wieczornej mszy św. nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy młodzież i dorosłych. Dzieci natomiast zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek na godz. 16:00 do Krzyżanowa.
  6. W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP połączoną z różańcem o godz. 17:00 w Krzyżanowie.
  7. Powoli zbliża się miesiąc listopad. Pan kościelny rozniósł już do naszych domów kartki wypominkowe. Na kartce można wpisać jedną datę, w której chcielibyśmy, by została ona odczytana (z wyjątkiem 1 listopada i niedziel). Od 2 (czwartek) do 8 listopada (środa) w dni powszednie (przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych) można wybrać kościół - Stare Pole (16:30) lub Krzyżanowo (18:00), w tych bowiem dniach msza św. będzie odprawiana każdego dnia w obu kościołach. Wypełnione kartki prosimy składać w kościołach. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na remonty w naszych kościołach.
  8. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. jak w każdą niedzielę. W Krzyżanowie po mszy św. o godz. 10:00 modlitwa na cmentarzu komunalnym. Główna Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 12:00 w Starym Polu. Tego dnia nie będzie wieczornej mszy św.
  9. Za tydzień ostatnia niedziela października, uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła.
  10. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą dla p. organisty i kościelnego. Bóg zapłać.
  11. Za tydzień zmiana czasu - cofamy zegary o godzinę.
  12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: "Gość Niedzielny" i kalendarze ścienne z Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł. Zachęcamy do nabywania.
  13. O sprzątanie kościoła proszę w Starym Polu: p. Bogusławskich (2 rodziny) i p. Czekaj. Jednocześnie dziękuję za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii p. Panasiuk (2 rodzinom). W Krzyżanowie w tym tygodniu prosimy o sprzątanie: p. Goździejewskich i p. Mikułowskich. Dziękuję zaś p. Kołodziej i p. Kumkowskiej. Prosimy o pomoc w grabieniu liści przy kościołach i kaplicach. Pamiętajmy także o grobach na naszych cmentarzach.
  14. Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek ...