III Niedziela Adwentu, 17 grudnia 2017 r.

1. Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczone są dla panów organisty i kościelnego. Za składane ofiary Bóg zapłać.
  2. W poniedziałek, środę i piątek roraty o godz. 17:00 w Krzyżanowie. Natomiast we wtorek i czwartek o godz. 6:00, a w sobotę o godz. 17:00 w Starym Polu. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Każdego dnia pół godziny przed mszami św. okazja do spowiedzi.
  3. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: "Gość Niedzielny" i "Mały Gość Niedzielny". Rozprowadzane są także świece Caritas i dewocjonalia, z których dochód przeznaczony jest na ubogie dzieci. Wystawione zostały także kosze na dary dla najuboższych rodzin z naszej parafii.
  4. W przyszłą niedzielę msze św. jak w każdą niedzielę, oprócz godz. 17:00 w Starym Polu. Po każdej mszy nastąpi przekazanie światełka betlejemskiego do naszych domów. Pamiętajmy, aby światełko zapłonęło również na cmentarzach dla naszych zmarłych. Mimo Wigilii obowiązuje nas obecność na niedzielnej mszy św. Zachęcam również, by w naszych domach zachować tego dnia piękny staropolski zwyczaj postu.
  5. W niedzielę msza św. Pasterska: w Ząbrowie i w Złotowie o godz. 22:00, w kościele parafialnym w Krzyżanowie o godz. 24:00. Ofiary z Pasterek będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia (Dom Samotnej Matki).
  6. W uroczystość Bożego Narodzenia msze św. według porządku niedzielnego, nie będzie tylko mszy św. o godz. 17:00 w Starym Polu.
  7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia święto św. Szczepana. Wszystkie msze św. jak w każdą niedzielę.
  8. Zbliża się czas kolędowy wizyt duszpasterskich. Kolędy rozpoczynamy od 2 stycznia, plan będzie podamy 31 grudnia.
  9. W styczniu i lutym są jeszcze wolne intencje - zachęcamy do zamawiania.
  10. Zapowiedzi przedślubne - w związek małżeński zamierzają wstąpić:
    - Grzegorz Zakrzewski ze Starego Pola z Elminowską Mileną również ze Starego Pola, związani do tej pory związkiem cywilnym (3).
  11. O sprzątanie kościoła proszę w Starym Polu: p. Richert, p. Potrykus, p. Narkiewicz i p. Furmańskich. Jednocześnie dziękuję za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii p. Kot (2 rodzinom). W Krzyżanowie w tym tygodniu prosimy o sprzątanie: p. Jurkowskich, p. Bielawskich, p. Klepackich i p. Kotłowskich. Dziękuję zaś p. Dziedzina i p. Ciara.