Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ogłoszenia

XXIX Niedziela Misyjna, Wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października 2017 r.

 

 1. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na Stolicę Apostolską.
 2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 10:00 zapraszamy wszystkich przygotowujących się do bierzmowania, a po mszy św. o godz. 12:00 - dzieci z klas 3-cich.
 3. Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny.
 4. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych. Na 674 parafian obecnych na mszy św. do komunii przystąpiło 324 osoby, co stanowi 48%. W zeszłym roku w tym samym dniu do kościoła przyszło 933 osoby, a komunię przyjęło 445 osób.
 5. Trwa miesiąc różańcowy - codziennie po wieczornej mszy św. nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy młodzież i dorosłych. Dzieci natomiast zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek na godz. 16:00 do Krzyżanowa.
 6. W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP połączoną z różańcem o godz. 17:00 w Krzyżanowie.
 7. Powoli zbliża się miesiąc listopad. Pan kościelny rozniósł już do naszych domów kartki wypominkowe. Na kartce można wpisać jedną datę, w której chcielibyśmy, by została ona odczytana (z wyjątkiem 1 listopada i niedziel). Od 2 (czwartek) do 8 listopada (środa) w dni powszednie (przez oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych) można wybrać kościół - Stare Pole (16:30) lub Krzyżanowo (18:00), w tych bowiem dniach msza św. będzie odprawiana każdego dnia w obu kościołach. Wypełnione kartki prosimy składać w kościołach. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na remonty w naszych kościołach.
 8. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. jak w każdą niedzielę. W Krzyżanowie po mszy św. o godz. 10:00 modlitwa na cmentarzu komunalnym. Główna Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 12:00 w Starym Polu. Tego dnia nie będzie wieczornej mszy św.
 9. Za tydzień ostatnia niedziela października, uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą dla p. organisty i kościelnego. Bóg zapłać.
 11. Za tydzień zmiana czasu - cofamy zegary o godzinę.
 12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: "Gość Niedzielny" i kalendarze ścienne z Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł. Zachęcamy do nabywania.
 13. O sprzątanie kościoła proszę w Starym Polu: p. Bogusławskich (2 rodziny) i p. Czekaj. Jednocześnie dziękuję za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii p. Panasiuk (2 rodzinom). W Krzyżanowie w tym tygodniu prosimy o sprzątanie: p. Goździejewskich i p. Mikułowskich. Dziękuję zaś p. Kołodziej i p. Kumkowskiej. Prosimy o pomoc w grabieniu liści przy kościołach i kaplicach. Pamiętajmy także o grobach na naszych cmentarzach.
 14. Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek ...