XV Niedziela Zwykła, 15 lipca 2018 r.

1. Przeżywamy kolejną niedzielę wakacyjną.
  2. Przez okres wakacji nie ma sprawowanej mszy św. w niedzielę o godz. 18:00 w Starym Polu.
  3. W poniedziałek Wspomnienie NMP z góry Karmel. Msza św. o godz. 18:00 w Krzyżanowie.
  4. Wyjątkowo we wtorek zapraszamy na mszę św. do Starego Pola na godz. 8:00.
  5. W środę tradycyjnie o godz. 18:00 w Krzyżanowie nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. Tego dnia przypada też wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy.
  6. W piątek wspomnienie bł. Czesława, kapłana, dominikanina.
  7. Nasza parafia organizuje w dniach 29 sierpnia - 2 września 2018 r. pielgrzymkę do Karpacza, Jeleniej Góry, Pragi oraz na Dożynki Krajowe do Częstochowy. Planowany wyjazd o godz. 4:30. Zapisy i szczegółowe informacje u p. kościelnego. Prosimy o wpłacanie zaliczki.
  8. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in.: o zwyczaju noszenia szkaplerza Najświętszej Maryi Panny, a także o wzroście popularności tzw. edukacji domowej dzieci oraz o Chorwatach, którzy nie wstydzą się wartości i wiary w Boga. Zachęcamy do lektury!
  9. O sprzątanie kościoła proszę w Starym Polu: p. Glinieckich i p. Jodłowskich. Jednocześnie dziękuję za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii p. Pasiak (2 rodzinom) i p. Wala. W Krzyżanowie w tym tygodniu prosimy o sprzątanie p. Piecuch i p. Michnowskich (przyszłych nowożeńców). Dziękuję zaś p. Słowik, p. Makowskim i p. Jurkiewicz.