Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu, 18 marca 2018 r.

 

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
 2. Dziś po mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a po mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Dorośli, którzy nie byli do tej pory bierzmowani mogą uzyskać informację u ks. proboszcza.
 3. W każdą niedzielę Wielkiego Postu, także dzisiaj, w Starym Polu o godz. 16:30 Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszamy.
 4. Jutro obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Zapraszamy do Krzyżanowa na godz. 17:00.
 5. W środę zapraszamy do Krzyżanowa na godz. 17:00 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W czwartek rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. kan. Piotr Bryk. Msze św. sprawowane będą w następującym porządku: w Krzyżanowie o godz. 9:00, w Starym Polu o godz. 11:00, w Złotowie o godz. 14:00, w Ząbrowie o godz. 16:00, o godz. 17:00 w Krzyżanowie - dla dzieci i dorosłych oraz w Krzyżanowie o godz. 18:30 - dla młodzieży i dorosłych.
 7. Drogi Krzyżowe w piątek o godz. 9:00 w Krzyżanowie, o godz. 11:00 w Starym Polu, o godz. 14:00 w Złotowie, o godz. 16:00 w Ząbrowie, o godz. 16:30 w Krzyżanowie z udziałem dzieci i ich rodziców i o godz. 18:00 w Krzyżanowie.
 8. W sobotę dzień pojednania. Pół godziny przed każdą mszą św. okazja do spowiedzi.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa. O godz. 11:45 spotykamy się na parkingu przy cmentarzu komunalnym, skąd wyruszy procesja z palmami do kościoła parafialnego. Tego dnia ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą dla p. organisty i kościelnego. Pamiętajmy także o przesunięciu czasu o godzinę do przodu.
 10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: "Gość Niedzielny".
 11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia są także świece CARITAS (na stoły wielkanocne i cmentarz), kartki i dewocjonalia, z których dochód przeznaczony jest dla najuboższych. Wystawione zostały również kosze na dary dla potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o wcześniejsze przynoszenie darów. Do nabycia jest również płyta wspierająca akcję "Rodzina rodzinie" (cegiełka o wartości minimum 10 zł.)
 12. Pan kościelny zbiera ofiary na świece, paschały, obrusy, lichtarz oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać. Przy tej okazji rozprowadzany jest także informator.
 13. Zapowiedzi przedślubne - w związek małżeński zamierzają wstąpić:
  - Siajdek Adrian, kawaler z Czernina z Maszkowską Marceliną, panną ze Starego Pola (3);
  - Detmer Adrian, kawaler z Krastud z Hoffmann Martą, panną ze Starego Pola (3);
  - Misztal Daniel, kawaler z Raczek Elbląskich z Bożejewicz Natalią, panną z Ząbrowa (2).
 14. O sprzątanie kościoła proszę w Starym Polu: p. Dymowskich i p. Weber. Jednocześnie dziękuję za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii p. Podwojewskim, p. Piechowiak i p. Michnowskim. W Krzyżanowie w tym tygodniu prosimy o sprzątanie: p. Wala i p. Dreślińskich. Dziękuję zaś p. Białym i p. Jurkowskim.
 15. Jak co roku w okresie poprzedzającym czas Świąt Wielkiej Nocy Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starym Polu serdecznie zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców naszej gminy na warsztaty wielkanocne, które odbędą się 24 marca (sobota) o godzinie 12:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu. Warsztaty prowadzić będą: artystka ludowa Pani Bożena Kupper oraz stowarzyszenia: "Tradycja", "Złotowianki" i "Integracja".